Turizm Sektöründe İşverenlerin ve Çalışanların Uyum Yeteneklerinin Arttırılması Projesi

Samsun, Ordu, Amasya, Çorum ve Sinop Turizmcileri Samsun’da Buluştu

20.11.2014

Samsun

İlgili illerdeki turizm sektörü temsilcilerini bir araya getiren etkinlik TUYUP Projesi faaliyetleri kapsamında 20 Kasım 2014 tarihinde Samsun North Point Hotel’de gerçekleştirildi. 

Toplantının açılışı Samsun Vali Yardımcısı  Hakan Kubalı ve Samsun İl Kültür Turizm Müdür Yardımcısı Ömer Pamuk tarafından yapıldı. Toplantıya ayrıca Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Sosyal Politikalar ve İnsan Kaynaklarını Geliştirme Sektör Yöneticisi M. Caner Demir de katıldı.

Toplantıya Samsun Valiliği, Samsun, Ordu, Amasya, Çorum, Sinop İl Kültür ve Turizm Müdürlükleri, ilgili illerde turizm sektöründe faaliyet gösteren oteller, tesislerin yöneticileri, birlikler, sanayi ve ticaret odaları, sivil toplum kuruluşları, basın mensupları, sendikalar, üniversitelerin ilgili bölümlerinden akademisyenler ve eğitim kuruluşları katıldı.

Katılımcılar;

  • Hayata geçirilecek "Özel Eğitim Kuponları" uygulaması,
  • Çevreye duyarlı turizm işletmelerinin çoğaltılması ve bu alandaki bilinirliğin artırılması için Yeşil Yıldız Belgesi Farkındalık Programı,
  • Turizm sektörü işgücü araştırması ve
  • Turizm sektörünün hizmetine açılacak online bilgi bankası hakkında bilgilendirildi.
Copyright © 2014 TUYUP. All rights reserved.
‘Bu yayının içeriğinden yalnızca Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, International Services liderliğindeki Konsorsiyum sorumludur, söz konusu içerik hiçbir şekilde Avrupa Bilriği veya Türkiye Cumhuriyeti’nin görüşleri olarak değerlendirilemez.’’
Yukarı