Turizm Sektöründe İşverenlerin ve Çalışanların Uyum Yeteneklerinin Arttırılması Projesi

Trabzon, Giresun ve Gümüşhane Turizmcileri Trabzon’da Buluştu

25.11.2014

Trabzon

​Bilgilendirme Toplantısı 25 Kasım 2014 tarihinde Trabzon Zorlu Grand Otel'de gerçekleştirildi.

Bilgilendirme Toplantısının açılış konuşması yapan Trabzon İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Kansız; Karadeniz bölgesindeki turizm potansiyelinin artışından bahsederek bu büyümenin çeşitli sorunlar doğurduğunu da ifade etti. Mesleki eğitimin bu sorunların çözümünde anahtar olduğunun altını çizen Kansız, Kültür ve Turizm Bakanlığı'na  ve TUYUP Proje'sine turizm sektörüne verdikleri destekten ötürü teşekkür etti.

Toplantıya Trabzon, Giresun, Gümüşhane İl Kültür ve Turizm Müdürlükleri temsilcileri, bölgede turizm sektöründe faaliyet gösteren oteller ve tesislerin yöneticileriyle birlikler, sanayi ve ticaret odaları, sivil toplum kuruluşları, basın mensupları, sendikalar, üniversitelerin ilgili bölümlerinden akademisyenler ve eğitim kuruluşları katıldı.

 "Özel Eğitim Kuponları" uygulaması,Yeşil Yıldız Belgesi Farkındalık Programı, Turizm sektörü işgücü araştırması ve turizm sektörü online bilgi bankası hakkında bilgilendirildi.

Copyright © 2014 TUYUP. All rights reserved.
‘Bu yayının içeriğinden yalnızca Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, International Services liderliğindeki Konsorsiyum sorumludur, söz konusu içerik hiçbir şekilde Avrupa Bilriği veya Türkiye Cumhuriyeti’nin görüşleri olarak değerlendirilemez.’’
Yukarı