Turizm Sektöründe İşverenlerin ve Çalışanların Uyum Yeteneklerinin Arttırılması Projesi

Rize ve Artvin Bilgilendirme Toplantısı Rize’de Gerçekleştirildi

27.11.2014

Rize

​TUYUP Projesi kapsamında gerçekleştirilen Bilgilendirme Toplantısı 27 Kasım 2014'te Rize Dedeman Otel'de yapıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Rize Kültür ve Turizm İl Müdürü İsmail Hocaoğlu, Karadeniz Bölgesi'nin gelişen turizm potansiyelinin altını çizerek yörenin doğal ve kültürel farklılığıyla yerel turistlerin yanı sıra yabancı turistler için de cazibe merkezi olma yolunda ilerlediğini anlattı. Hcaoğlu bu kapsamda yetişmiş turizm elemanlarına duyulan ihtiyacın altını çizerek TUYUP Projesi'nin önemini vurguladı.

Toplantıya Rize, Artvin İl Kültür ve Turizm Müdürlükleri, bölgede turizm sektöründe faaliyet gösteren oteller, tesislerin yöneticileri, birlikler, sanayi ve ticaret odaları, sivil toplum kuruluşları, basın mensupları, sendikalar, üniversitelerin ilgili bölümlerinden akademisyenler ve eğitim kuruluşları katıldı.

Kilit konuşmacı olarak söz alan Donald Patterson turizm sektöründe mesleki yeterliliklerle ilgili bir sunum gerçekleştirildi. Proje kapsamında çalışmaları süren "Özel Eğitim Kuponları" uygulaması, Yeşil Yıldız Belgesi Farkındalık Programı, turizm sektörü işgücü araştırması ve online bilgi bankası hakkında detaylı bilgiler verildi.

Copyright © 2014 TUYUP. All rights reserved.
‘Bu yayının içeriğinden yalnızca Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, International Services liderliğindeki Konsorsiyum sorumludur, söz konusu içerik hiçbir şekilde Avrupa Bilriği veya Türkiye Cumhuriyeti’nin görüşleri olarak değerlendirilemez.’’
Yukarı